IBN Yapı Biyolojisi Online Eğitim Programı

10/1/2016
ETKİNLİKLER

Yapıların sağlımıza etkileri ile, sağlımızı destekleyen yapı tasarım ve uygulamaları konularında uzmanlık kazandıran eğitim programı, internet üzerinden Almanca veya İngilizce olarak Alman Yapı Biyolojisi ve Sürdürülebilirlik Enstitüsü- IBN tarafından veriliyor. 1977'den beri birçok ülkeden 7000 kişinin tamamladığı eğitim programı IBN'ye bağlı danışmanlık yapmak isteyenler için temel teşkil ediyor.

Herkesin katılımına açık olan interdisipliner eğitim programı şu anlanlarda çalışanları özellikle ilgilendiriyor:  

Üniversite öğrencileri, teknik okullar, mimarlar, mühendisler, teknisyenler, yapı malzemesi imalatçıları, dağıtıcıları veya pazarlamacıları, yapı sektörü çalışanları, bina yönetim şirketleri, gayrimenkul ve emlak firmaları, sağlık profesyonelleri vb.

IBN Uluslararası Yapı Biyolojisi Eğitim Programına Türkiye'den yapılacak başvuruların kayıt ve yürütmesi IBN'nin Türkiye temsilcisi Yapı Biyolojisi ve Ekolojisi Enstitüsü-YBE tarafından yapılmaktadır

Daha fazla bilgi için: http://www.yapibiyolojisi.org/egitim

Merve Titiz

1999 senesinde Koç Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Yaklaşık 8 yıl Türkiye’de çeşitli sektörlerin öncü kurumlarında (bazıları: dDf, Bilsar, Titiz, İstanbul Modern) tasarım, iletişim, süreç ve etkinlik yönetimi alanlarında tecrübe edindikten sonra kendi girişimlerini başlattı. Tasarım ve iletişim alanlarındaki iş tecrübesine paralel 2001-2004 yılları arasında Bilgi Üniversitesinde ‘Tasarım Yönetimi Sertifika Programı’ ve ‘Görsel İletişim Tasarımı Yüksek Lisans Programı’na devam etti. Özellikle 2008 senesi itibariyle uluslararası sürdürülebilirlik ajandasını yakından takip ederek 2009 yılı Mayıs ayında Türkiye’de ilk Uluslararası Ekolojik Tasarım Buluşması’nı İTÜ Taşkışla’da gerçekleştirdi. 2 hafta süren, 2 konferans ve 2 paralel sergiden oluşan bu kapsamlı organizasyon sürecindeki birikimini, 2011 yılında tamamladığı ‘Sürdürülebilirlik için Stratejik Liderlik Yüksek Lisans Programı’nın (MSLS) sağladığı çok kültürlü çalışma ortamı ve uluslararası uzman ağına dahil olarak pekiştirdi. MSLS, İsveç Blekinge Teknoloji Enstitüsü’nde sürdürülebilirlik vizyonerleri tarafından yaklaşık 10 sene önce geliştirilmiş, Avrupa’nın Sürdürülebilirlik ile öğrenim alanına yenilikçi ve bütüncül yaklaşan öncü programlarından biridir. 2011 itibariyle çalışmalarını sürdürülebilirlik odaklı kurumsal, yerel gelişim, iletişim ve etkinlik yönetimi alanlarında devam ettirmektedir.

İlişkili içerikler