Yapı Biyolojisi Aktif Paylaşım Atölyesi Urla Merkez'de gerçekleşti

6/18/2015
ETKİNLİKLER

Yapı Biyolojisi ve Ekolojisi Enstitüsü - YBE'nin ilk "aktif paylaşım atölyesi" 18 Haziran akşamı Urla Fotoğraf Sanat Evi'nde gerçekleşti. And Akman'nın yönetiminde çeşitli uzmanlıklardan katılımcıların da paylaşımlarıyla, yapılı ortamın sağlığa etkileri güncel örnekler üzerinden kapsamlı şekilde değerlendirildi.

İlgi duyan ve bilgi paylaşmak isteyen herkese açık ve ücretsiz olan atölyede, sektörel yeniliklerin tanıtılmasının yanında güncel yerel konular, sorunların karşılıklı paylaşılması, tartışılması hedefleniyor.  

Merve Titiz

1999 senesinde Koç Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Yaklaşık 8 yıl Türkiye’de çeşitli sektörlerin öncü kurumlarında (bazıları: dDf, Bilsar, Titiz, İstanbul Modern) tasarım, iletişim, süreç ve etkinlik yönetimi alanlarında tecrübe edindikten sonra kendi girişimlerini başlattı. Tasarım ve iletişim alanlarındaki iş tecrübesine paralel 2001-2004 yılları arasında Bilgi Üniversitesinde ‘Tasarım Yönetimi Sertifika Programı’ ve ‘Görsel İletişim Tasarımı Yüksek Lisans Programı’na devam etti. Özellikle 2008 senesi itibariyle uluslararası sürdürülebilirlik ajandasını yakından takip ederek 2009 yılı Mayıs ayında Türkiye’de ilk Uluslararası Ekolojik Tasarım Buluşması’nı İTÜ Taşkışla’da gerçekleştirdi. 2 hafta süren, 2 konferans ve 2 paralel sergiden oluşan bu kapsamlı organizasyon sürecindeki birikimini, 2011 yılında tamamladığı ‘Sürdürülebilirlik için Stratejik Liderlik Yüksek Lisans Programı’nın (MSLS) sağladığı çok kültürlü çalışma ortamı ve uluslararası uzman ağına dahil olarak pekiştirdi. MSLS, İsveç Blekinge Teknoloji Enstitüsü’nde sürdürülebilirlik vizyonerleri tarafından yaklaşık 10 sene önce geliştirilmiş, Avrupa’nın Sürdürülebilirlik ile öğrenim alanına yenilikçi ve bütüncül yaklaşan öncü programlarından biridir. 2011 itibariyle çalışmalarını sürdürülebilirlik odaklı kurumsal, yerel gelişim, iletişim ve etkinlik yönetimi alanlarında devam ettirmektedir.

İlişkili içerikler